Pakiety Safe Kid

W trosce o bezpieczeństwo Twojego dziecka

Dbamy o najmłodszych

Kup pakiet Safe Kid i oszczędź nawet do 20 %.

Wiedza ratuje życie

Pragnieniem rodziców jest zapewnienie dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa. Wszędzie, także w samochodzie. Mimo to dzieci ulegają poważnym wypadkom, również śmiertelnym, z powodu wadliwie zamocowanych fotelików bądź stosowania zabezpieczeń nieodpowiednich dla wieku dziecka, jego wzrostu lub wagi. Zdarzają się także przypadki przewożenia dzieci bez żadnych zabezpieczeń.
Przyczyną tej sytuacji jest często zwykła niewiedza. Rodzice nie zdają sobie sprawy, że zamocowali fotelik niewłaściwie; czasem zbyt wcześnie sadzają dziecko (roczne czy dwuletnie) w foteliku mocowanym przodem do kierunku jazdy; zdarza się też, że nieprawidłowo regulują pas bezpieczeństwa.

Foteliki dziecięce

W Volvo Cars koncentrujemy się na dwóch rodzajach fotelików: modelach zwróconych tyłem do kierunku jazdy oraz podstawkach (zintegrowanych lub dostępnych jako akcesoria) pozwalających starszym dzieciom korzystać z fabrycznych pasów bezpieczeństwa. Naszym najważniejszym celem jest zwrócenie powszechnej uwagi na znaczenie stosowania właściwego fotelika, z uwzględnieniem wieku dziecka, jego wzrostu i wagi. Dane z 40 lat naszych badań jasno pokazują, że najbardziej bezpieczna dla dziecka jest podróż tyłem do kierunku jazdy. Dlatego dzieci powinny korzystać z takich modeli fotelików tak długo, jak to możliwe.


Tyłem bezpieczniej

W samochodzie najbezpieczniej jest podróżować tyłem do kierunku jazdy. Dlatego niemowlęta i małe dzieci powinny możliwie długo podróżować właśnie w ten sposób. Podczas zderzenia czołowego głowa pasażera siedzącego przodem do kierunku jazdy zostaje z dużą siłą wyrzucona w przód, zgina się w kierunku mostka, po czym z powrotem odskakuje w tył. Szyja dorosłej osoby może dość dobrze znieść takie szarpnięcie – ale nie szyja dziecka. Ponieważ zderzenia czołowe są najczęstsze i najpoważniejsze, jest szczególnie ważne, by małe dzieci podróżowały tyłem do kierunku jazdy.

Szwecja pionierem

Idea zastosowania fotelików zwróconych tyłem do kierunku jazdy narodziła się w Szwecji w latach 60 ubiegłego wieku. Jej autorem był profesor Bertil Aldman z Uniwersytetu Technologicznego Chalmers w Göteborgu. Dzięki niemu foteliki zwrócone tyłem do kierunku jazdy stały się bardzo popularne w Szwecji wcześniej niż gdziekolwiek indziej. Ich zalety wyraźnie widać w statystykach wypadków. Volvo współpracuje z profesorem Aldmanem od początku badań nad trzypunktowym pasem bezpieczeństwa prowadzonych jeszcze w latach 50.

W Volvo dbamy o kwestie bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów zarówno projektując samochód, jak i dobierając odpowiednie akcesoria: fotelik dziecięcy i osłony. Wierzymy, że takie kompleksowe podejście zapewnia dzieciom maksymalnie bezpieczną podróż.

Specjalnie dla bezpieczeństwa i komfortu Twojego dziecka przygotowaliśmy dwa pakiety Safe Kid:


SAFE KID STANDARD SAFE KID COMFORT
dowolny fotelik dziecięcy
osłona przed zabrudzeniem butami
dowolny fotelik dziecięcy
osłona przed zabrudzeniem butami
osłona przeciwsłoneczna
KUPUJĄC PAKIET, OSZCZĘDZASZ 10% KUPUJĄC PAKIET, OSZCZĘDZASZ 20%

Zapytaj o ofertę