Wypożyczalnia
choinek Volvo

Oddaj naturze to, co do niej należy

Szanowni Państwo!

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą akcją „Wypożyczalnia choinek Volvo”. Przerosło ono nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie choinki znalazły swoich opiekunów. Oznacza to, że już na wiosnę posadzimy w polskich lasach 5000 nowych drzew. Informacje o akcji będą zamieszczane na tej stronie. Po sukcesie tegorocznej edycji jesteśmy pewni, że nasza wypożyczalnia ponownie ruszy w grudniu 2019 roku.

Do zobaczenia!

Najlepsze rozwiązanie

Sztuczne i cięte drzewka pozostawiają o wiele większy ślad węglowy. W przypadku plastikowej choinki musielibyśmy jej używać przez 10 lat, aby była bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka. Cięte drzewko natomiast musi być zutylizowane, co również nie jest obojętne dla środowiska. Choinka z wypożyczalni jest więc najlepszym wyborem. Po świętach wraca do szkółki leśnej, gdzie zostaje ponownie zasadzona i może trafić do naszego domu już za rok.

Volvo i ekologia

„Od 2019 roku żaden nowy model Volvo nie będzie wyposażony tylko w silnik spalinowy” – ta deklaracja Håkana Samuelssona, dyrektora generalnego Volvo Car Corporation, podkreśla wyjątkowe podejście naszego koncernu do ekologii. Chcemy produkować wyłącznie samochody niskoemisyjne, bo wierzymy, że nie trzeba poświęcać mocy i wyjątkowej radości z jazdy na rzecz wydajności i dbania o środowisko.


Innowacje Volvo

Właśnie tym kierowaliśmy się przy projektowaniu silnika T8 Twin Engine, wykorzystanego w modelu XC90 T8. Auto emituje tylko 59 g CO2/km, a jego minimalne spalanie wynosi ok. 2,5 l/100 km. – Wchodząc na rynek, silniki z rodziny Drive-E rzuciły wyzwanie konkurencji. Wersja T8 wysuwa nas na pozycję lidera w tym zakresie – mówi Peter Mertens, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Volvo Car Group. Będąc pierwszym na świecie luksusowym hybrydowym SUV-em, XC90 T8 dołącza do długiej listy innowacyjnych rozwiązań Volvo. Działania szwedzkiej marki od lat mają na celu tworzenie komfortowych samochodów przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne i zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa na drogach.

Zapytaj o ofertę